Our product range includes a wide range of polycarbonate roofing sheet.
₹ 63 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Sheet Thickness | 2 mm |
| Surface Treatment | UV Coated |
| Sheet Length | 100 ft |
| Length | 30500 mm |
| Width | 1220 mm |
| Surface Coating | UV Coated One Side |
| UV Protection | Single Side Coated |
| Dimensions | 4 ft x 100 ft |
| Coating Type | UV Coated |
| Application | Canopy, Walkway Cover, Dome, Skylight, Greenhouse, Parking Shed |
| Length Size | 100 ft |
| Material | Polycarbonate |
| Usage/Application | Residence |
| Sheet Type | Embossed |
Minimum order quantity: 400 Square Feet
LALIT JAIN (MD)
Arihant Vacuum Forming Private Limited
No. 4, Vidhya Industrial Estate, Ambica Nagar Road
Odhav, Ahmedabad - 382415, Gujarat, India