Manufacturer of a wide range of products which include vacuum formed trays and vacuum formed industrial display trays.
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Plastic Material | PET |
| Product Type | Blister Tray |
| No Of Sections | 3 |
| Shape | Rectangular |
| Tray Type | Clamshell |
| Thickness | 2 mm |
| Capacity | 100 g |
| Material | PET |
| Weight | 20 g |
| Process Type | Vacuum Forming |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | AVFL |
LALIT JAIN (MD)
Arihant Vacuum Forming Private Limited
No. 4, Vidhya Industrial Estate, Ambica Nagar Road
Odhav, Ahmedabad - 382415, Gujarat, India